Pracownie Diagnostyki Obrazowej

Rejestracja Pacjent├│w ┬áod 8:00 ÔÇô do 13:00

Wydawanie wynik├│w ┬á od 7:00 ÔÇô do 15:00

PRACOWNIA RTG

Uruchomiona w 1991 roku nowa pracownia RTG mieszcz─ůca si─Ö na terenie szpitala zosta┼éa wyposa┼╝ona w aparat RTG typ X-18 ze stanowiskiem grafii i skopii z monitorem oraz sprz─Ötem w ciemni. W pracowni tej wykonywane by┼éy badania dla os├│b hospitalizowanych, pacjent├│w zg┼éaszaj─ůcym si─Ö do poradni chirurgicznej, ortopedycznej i urologicznej oraz ludzi kierowanych przez Pogotowie Ratunkowe. Pracownia zabezpiecza┼éa ca┼éodobowe dy┼╝ury tak┼╝e przez weekend. Obs┼éugiwano w├│wczas r├│wnie┼╝ pracownik├│w KWK ÔÇ×Knur├│wÔÇŁ i KWK ÔÇ×Szczyg┼éowice. W 2005 roku┬á zosta┼é zakupiony nowoczesny aparat Philips Duo Diagnost z stanowiskiem grafii i skopii z monitorem. Rok p├│┼║niej oddano do u┼╝ytku wysokiej klasy wywo┼éywark─Ö , kt├│ra zmniejszy┼éa do minimum czas oczekiwania na zdj─Öcia rentgenowskie.

Obecnie w pracowni wykonuje si─Ö badania przewodu pokarmowego, badania uk┼éadu moczowego z zastosowaniem ┼Ťrodk├│w cieniuj─ůcych (urografie), cholangiografie przez dren oraz inne badania zwi─ůzane z pobytem pacjenta w szpitalu. Zatrudnieni technicy obs┼éuguj─ů tak┼╝e przewo┼║ny aparat Practix 21 wykonuj─ůc badania ┼Ťr├│doperacyjne na bloku operacyjnym i zdj─Öcia przy┼é├│┼╝kowe w przypadku pacjent├│w ob┼éo┼╝nie chorych.

REZONANS MAGNETYCZNY

REJESTRACJA PACJENTÓW od 8:00 do 13:00  WYDAWANIE WYNIKÓW od 7:00 do 15:00 OŚWIADCZENIE DLA PACJENTA

Pracownia rezonansu Magnetycznego w Szpitalu wyposażona jest w aparat marki SIMENS 0,35 T,który jest przyjazny pacjentowi dzięki swojej budowie typu otwartego( nie jest  to waski tunel).Wykonuje badania: - głowy,barku ,kregosłupa  odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowo- krzyżowego, miednicy, kolan, bioder

PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

Nowo uruchomiona Pracownia TK mie┼Ťci si─Ö na terenie Szpitala na poziomie -1 w miejscu dawnej ciemni pracowni RTG. Po ucyfrowieniu aparatu RTG zb─Ödne sta┼éy si─Ö pomieszczenia zajmowane przez urz─ůdzenia wywo┼éuj─ůce b┼éony RTG. Ich miejsce po remoncie zaj─ů┼é nowoczesny 16 ÔÇô rz─Ödowy aparat TK marki GE. Pracownia jest klimatyzowana, wyposa┼╝ona w pok├│j przygotowawczy dla pacjenta oraz sterowni─Ö. Nad ca┼éo┼Ťci─ů przeprowadzanych bada┼ä czuwa lekarz wraz z piel─Ögniark─ů.

Wykonujemy badania głowy, kręgosłupa (szyjnego, piersiowego, lędźwiowego), miednicy, klatki piersiowej, brzucha, kończyny dolnej i górnej oraz badania tętnic.

Badania Prenatalne i USG 3D

Nasze foldery